Valitsus kinnitas riigi äriühingute makstava dividendi


Valitsus kinnitas teisipäeval riigi äriühingute ja selliste äriühingute, kus riigil on vähemalt otsustusõigus, makstavate dividendide summad ja määrad tänavuseks aastaks.

Korralduse kohaselt maksavad riigile tänavu dividende 41 firmast 21, neist kõige enam Tallinna Sadam, kelle dividendimakse riigile võib ulatuda kuni 222 miljoni kroonini. Teised suuremad maksjad on Lennuliiklusteeninduse AS 25,9 miljoni ja AS Eesti Loots 22,2 miljoni krooniga.

Kokku ootab riik ettevõtetelt dividendidena eelarvesse kuni 290,57 miljonit krooni.

Seletuskirja kohaselt on võrreldes eelmise aasta vastava korraldusega tänavu üks suur erinevus – tulenevalt tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmisest maksustatakse ka riigile makstavad dividendid tulumaksuga ning maksumääraks on 26/74.

Rahandusministeerium arvestas ettepanekus dividendide kohta ka riigile kuuluva osaluse suurusega äriühingus.

Dividendidelt makstav tulumaks laekub kogu ulatuses riigieelarvesse.

Tallinna Sadama makstavate dividendide lõplik suurus pole selge, sest teisipäeval otsustas valitsus, et vajadusel tasutakse dividendidest kuni 90 miljoni ulatuses jäämurdetööde eest, mistõttu puhas dividenditulu võib riigil väheneda kuni 67 miljoni võrra.

Riigi äriühingutest või äriühingutest, kus riigil on vähemalt otsustusõigus, olid mullu kahjumis AS Eesti Metsataim 1,689 miljoni, AS Sakala Keskus 749 000, Loomsete Jäätmete Käitlemise AS

436 605, AS Andmevara 1,307 miljoni, Riigi Kinnisvara AS 11,26 miljoni ning AS Eesti Vanglatööstus 5,15 miljoni krooniga.

Nulli saavutasid AS Perioodika ja AS E-Arsenal.

BNS