Valitsus saatis Raasukese töögrupi laiali

 (39)
LHV IPO briifing
LHV IPO briifing, Erkki Raasuke, LHV Groupi juhataja, Erki Kilu, LHV Panga juhatuse esimees, Mihkel Oja, LHV Varahalduse juhatuse esimeesFoto: Tiit Blaat

Valitsus loobus eelmise valitsuse algatatud ekspertidest koosnevast majanduskasvu töögrupist ning lõi selle asemele ministritest koosneva majandusarengu komisjoni, mis asub ellu kutsuma töörühmi valdkonna edendamiseks, kirjutab ERR.

Eelmine peaminister Taavi Rõivas (RE) kutsus oma valitsuse ajal kokku majandusekspertidest koosneva majanduskasvu töögrupi, mida juhtis pankur Erkki Raasuke. Kui valitsus juba värskelt lagunenud oli, lasti selle luigelauluna esitada Raasukesel veel töögrupi raport. Kas ja mida Raasukese soovitatud meetmetest majanduse elavdamiseks kasutusele võetakse, jäi ebaselgeks.

Aprillis otsustaski Jüri Ratase (KE) valitsus Raasukese töögrupi laiali saata ja selle asemele majandusarengu komisjoni ellu kutsuda. See aga ei koosne mitte majandusekspertidest nagu töögrupp, vaid ministritest: komisjoni esimees on peaminister ning liikmed ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, haridus- ja teadusminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, tervise- ja tööminister ning välisminister. Poliitiline komisjon asub omakorda kokku panema valdkondlikke töögruppe.

Loe pikemalt ERR-ist.