Valitsus sai ühe Eesti ettevõttega kokkuleppele, et see toodab järgmise kuue kuu jooksul kuni 100 000 maski nädalas

 (143)
Peaministri sõnul on tal heameel, et respiraatorite tootja Eestist leiti.
Peaministri sõnul on tal heameel, et respiraatorite tootja Eestist leiti.Foto: Andres Putting

Riigikantselei sõlmis lepingu Sillamäel tegutseva Esfil Tehno AS-iga, mille kohaselt garanteeritakse aprilli keskpaigast riigile pooleks aastaks 50 000 FFP3 tüüpi respiraatorit nädalas. Tehas teeb ettevalmistusi tootmise kahekordistamiseks, et toota riigile kuni 100 000 maski nädalas.

Sillamäel asuva sertifitseeritud FFP3 maske tootva ettevõttega ühendust võtnud eriolukorra juht, peaminister Jüri Ratase sõnul on tal hea meel, et nii oluline partner leiti kodumaalt. „Olen äärmiselt tänulik, et ettevõtjad olid valmis läbirääkimisi alustama kohe ning on riigi abistamiseks valmis oma toodangu kahekordistama,“ märkis peaminister.

Ratase sõnul leevendab tellitav kogus tervishoiuasutuste vajadusi märkimisväärselt. „Lisaks soovin tänada kõiki teisi ettevõtjaid, kes on oma valmisolekust riigile appi tulla märku andnud,“ sõnas eriolukorra juht. Lepingu läbirääkimistel oli riigikantseleile toeks riigi tugiteenuste keskus.

Sillamäel asuv tootja Esfil Tehno AS teeb toodangu kahekordistamiseks koostööd töötukassaga, et leida vajalik tööjõud. Pooleks aastaks sõlmitud lepingu maht on kuni 10 miljonit eurot ja sellel on kolm osapoolt: Esfil Tehno AS korraldab tootmise, Copowear OÜ logistika ning riigikantselei esindab riiki. Vajadusel lepingut pikendatakse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!