Vallavanem riigikohtu otsusest: tuulikuid lammutama ei hakata

 (40)
Vallavanem riigikohtu otsusest: tuulikuid lammutama ei hakata
TuulegeneraatorFoto: Tiit Blaat

Kuigi riigikohus tühistas hiljuti Tamba tuulegeneraatorite kasutusload, sest tuulikud olid oluliselt kõrgemad, kui nägi ette detailplaneering, tuleb Varbla vallal ilmselt anda uued kasutusload, sest tuulikuid maha võtma ei hakata, kirjutab ERR.

Riigikohus rahuldas teisipäeval ühe Varbla vallaelaniku kaebuse ning tühistas Leedu riigifirma Lietuvos Energija tütarettevõttele Tuuleenergia OÜ kuuluvate Tamba tuulegeneraatorite ehitus- ja kasutusload.

Riigikohus märkis samas, et kuna ettevõte sai ehitus- ja kasutusload ka suurematele tuulikutele kui ette nähtud detailplaneeringus, riivaks nüüd lubade tühistamine ettevõtlusvabadust, sest kehtivaid ehituslubasid usaldades on tehtud märkimisväärne investeering.

Vallal on seejuures võimalik anda välja uued kasutusload ning tundub tõenäoline, et seda ka tehakse. "Kui mitte rääkida juriidilises keeles ja säilitada reaalsustaju, siis vaevalt keegi neid lammutama hakkab," ütles Varbla vallavanem Sivar Tõnisson ERR-ile.

"Arvestades suuremahulisi investeeringud, mis on seotud teatud kindla planeeritud tulukusega, siis ei saa sõrmenipsuga neid [tuulikuid] seisma panna," kinnitas ta.

Loe pikemalt ERRist.