Valus reaalsus: töötuse määr tegi Prantsusmaal viimase 16 aasta rekordi

 (8)
Valus reaalsus: töötuse määr tegi Prantsusmaal viimase 16 aasta rekordi
Francois HollandeScanpix/ AFP

Täna avaldatud statistika Prantsusmaa tööhõive kohta võtab silmist vee välja, kirjutab Business Insider – 10,4-protsendiline töötuse määr eelmise aasta viimasel kolmel kuul oli 16 aasta kõrgeim ja kombib 1998. aasta rekordi piire.

Vaatamata lootustandvatele märkidele Euroopa majanduse taastumise kohta, mida sel aastal juba korduvalt kuulutatud on, pärineb suurem osa nendest positiivsetest ilmingutest pigem Saksamaalt ja Hispaanist, Itaalia ja Prantsusmaa on sellest osas endiselt suhteliselt loiud.

Prantsusmaa pank BNP Paribas kommenteeris, et töötute hulk kasvab jätkuvalt. „Arvestades noorte madalat hõivet, eakate arvu kasvu, rekordilist töötuse määra ja lisatööd otsivate inimeste hulka, saame kokku pildi, mis räägib suurest hulgast kasutamata tööjõuressurssidest,“ kommenteeris pank.

Leht märgib, et Prantsusmaa üheks suureks murekohaks on ülereguleeritud tööturg ja erinevalt näiteks Madriidist pole Pariis selles vallas reforme ette võtnud. Isegi kui majanduskasv selles Euroopa suuruselt teise majandusega riigis taastub, jäävad paljud inimesed veel aastateks töötuks.