Vapiano: Iltalehti artikkel töötajatele maksmata jätmisest on eksitav

 (49)
Vapiano söögikoht Tallinnas
Vapiano söögikoht TallinnasFoto: Eero Vabamägi

Vapiano Eesti on seisukohal, et 27.02.2014 Soome ajalehes Iltalehti ilmunud artikkel on eksitava sisuga ja kahjustab põhjuseta restoraniketi mainet.

"Meie andmetel on artiklis mainitud isikud Fin-Piano OY endised töötajad, kellega on lõpetatud tööleping töötaja poolse töölepingu rikkumise tõttu," teatas Eestis ja Soomes Vapiano söögikohti haldava Piano Group OÜ juhatuse liige Tarvo Jaansoo.

"Poolelioleva kohtuvaidluse tõttu ei saa me täna täpsemaid selgitusi anda, kuid kinnitame, et Vapiano restoranid peavad alati kinni tegevuskoha riigis kehtivatest normidest ja seadustest, on maksnud õigeaegselt välja kõik töötasud ning ei ole seadust rikkunud," lisas ta.

Vapiano restoranikett on loodud 2002.aastal Hamburgis ning tänaseks tegutseb 140 restorani neljal kontinendil.

Vapiano restoran Soomes annab tööd ligi 70-le inimesele ja on üks suurimatest palgamaksjatest Soome üksikrestoranide seas.

2013. aastal maksis Fin-Piano OY välja töötasusid ja nendega seotud makse enam kui 1,8 miljoni euro ulatuses. Vapiano “Fresh-Casual” restoranikontseptsioon ja kõrge teeninduskvaliteet on Vapiano teinud üheks populaarseimaks restoraniks Helsingis ja teenindab ligi 350 000 külastajat aastas.

Target Ärileht