Värvika seltskonna kiirlaenuäris pööritati miljoneid sularaha

 (3)
Kiirlaenuäri
KiirlaenuäriFoto: Scanpix, PantherMedia / Tyler Olson

Mõne aasta eest Eesti suuremate kiirlaenuandjate hulka kuulunud MiniCrediti pankrotimenetlus on toonud välja miljonite eurode eest sularaha väljavõtmisi, segased tehingud seotud osapooltega ja firma pangakaardiga ööklubides tuuritamised, kirjutab Äripäev.

Kiirlaenuäri MiniCredit ümber on tiirelnud kirju seltskond alates skandaalsetest ärimeestest Kristian Kesnerist, Hubert Hirvest ja Pavel Gammerist kuni vandeadvokaat Viktor Särgava, kinnisvaraärimees Ardi Roosimaa ja kunagise Läti esirikka, tuntud ekspankuri pojani. Sinna vahele jääb veel hulk tegelasi Eestist, Lätist ja Venemaalt. Laenuäris on põimunud üllatavate tegelaste huvid ning iseloomulik on segane omanikering.

MiniCredit sai sisuliselt reguleerimata kiirlaenuäris tegutseda aastaid, kuni tänavu reeglid karmistusid. Nimelt hakkasid märtsis kehtima uued nõuded kõigile tarbimislaenude andjaile ja tegutsema said jääda vaid need, kellele finantsinspektsioon selleks loa väljastas. MiniCreditil tegevusluba pole.

Loe pikemalt Äripäevast.

MiniCrediti juurest viib seos veel ühe põneva tegelaseni – Iisraeli ja Läti kodakondsusega Dmitri Kovalini, kes Äripäeva allikate väitel on aidanud peita Venemaalt pagenud miljonäri varandust. Loe selelst pikemalt Äripäevast.