Veebruaris tööstustoodang võrreldes mullusega suurenes

 (2)
Fenestra tehas.
Fenestra tehas.Foto: Tiina Luht, Fenestra

Tööstusettevõtted tootsid 2015. aasta veebruaris 5% rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatab statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid vähenes mäetööstuses.

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 6% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Toodangu mahu suurenemist põhjustas eelkõige elektroonika- ja puittoodete tootmise kasv, kus toodang suurenes vastavalt 24% ja 14%. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veebruaris veel toiduainete, metalltoodete ja elektriseadmete tootmises. Toodangu kasv ei olnud laiapõhjaline - enam kui pooled tööstusharud ei saavutanud veebruaris eelmise aasta taset. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang keemiatoodete, ehitusmaterjali ja plasttoodete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2014. aasta veebruariga võrreldes suurenes toodangu müük nii ekspordiks kui ka kodumaisele turule korrigeerimata andmetel ligi 3%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2015. aasta veebruaris tööstuses kokku 2% rohkem toodangut kui jaanuaris, sealhulgas töötlevas tööstuses 1% rohkem.

2014. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 8% ja soojust 1% rohkem.