Vene oligarh pakub üle poole miljoni dollari ajakirjanikele, et selgitada välja, miks USA tema vastu sanktsioonid kehtestas

 (38)
Vene oligarh pakub üle poole miljoni dollari ajakirjanikele, et selgitada välja, miks USA tema vastu sanktsioonid kehtestas
Vene oligarh Oleg DeripaskaReuters/Scanpix

Vene oligarh Oleg Deripaska lubas lükata ümber väidetavad valed, mida USA kasutas tema vastu sanktsioonide kehtestamiseks.

Deripaska, kellele kehtastati möödunud aasta aprillis sanktsioonid, kuna ta on väidetavalt seotud Kremliga, andis märtsis USA rahandusministeeriumi kohtusse. Ärilehe advokaadid loovad sel nädalal 600 000 dollari suuruse auhinnafondi julgustamaks ajakirjanike uurima, miks tema vastu sanktsioonid kehtestati, kirjutab Financial Times.

Advokaadid väidavad, et USA võime mõjutasid sisepoliitilised faktorid.

Deripaska sõlmis jaanuaris USA ametnikega kokkuleppe tema firma Rusali vastu kehtestatud sanktsioonide tühistamiseks, kuid see ärritas Kongressi liikmeid, kes süüdistasid president Donald Trumpi, et ta ei ole piisavalt karm Kremli suhtes. Sanktsioone ei tühistatud.

„Kongress tahab verd, aga Kongressil pole aimugi, mis toimub Venemaal või kuskil mujal maailmas," ütles Deripaska. „Pole mingeid põhjuseid, ainult räpased valed."

USA kehtestas Venemaale sanktsioonid pärast Krimmi okupeerimist ja neid laiendati pärast Kremli sekkumist Ühendriikide presidendivalimistesse 2016. aastal ning Sergei Skripali mürgitamist Suurbritannias.