Vene oligarh tahab osta Putinile suvila ehitanud Soome firmat

 (24)
Täiendatud: soomlased lükkasid pakkumise tagasi
Vene oligarh tahab osta Putinile suvila ehitanud Soome firmat
Ukraine ekspresidendi Viktor Janukovõtši luksuslik residents Mežigirjas on samuti Soome ettevõtte Honkarakenne ehitatud.Juri Djatšišin, AFP / Scanpix

Vene oligarhile Vladimir Jevtušenkole kuuluv investeerimisfirma Sistema tegi ülevõtupakkumise Helsingi börsil noteeritud palkmajaehitajale Honkarakenne. Honkarakenne on muu hulgas ehitanud Sotšisse palksuvila Venemaa presidendile Vladimir Putinile ning suvilad ka endisele Ukraina presidendile Viktor Janukovõtšile ja Kasahstani presidendile Nursultan Nazarbajevile.

Sistema pakkus Honkarakenne aktsiate eest eile 1,5 eurot tükist. Ostupakkumise saabumisel katkestati kauplemine firma aktsiatega, enne katkestust olid aktsia hind 1,3 euro tasemel.

Täna teatas Honkarakenne pakkumise tagasilükkamisest, põhjendades, et see ei vasta firma väärtusele.

"Honkarakenne on hea bränd, seda tuntakse Venemaal hästi," ütles Soome rahvusringhäälingule Yle Sistema tegevjuht Mihhail Šamolin. "Eesmärk on kõigepealt tugevdada Honkarakenne positsiooni Venemaal ja siis laieneda globaalselt, teistesse riikidesse."

Sistema on võrreldes Honkarakennega suur ettevõte, selle mullune käive ulatus 10,4 miljardi euroni. Honkarakenne käive oli 39 miljonit eurot ja kahjum 0,2 miljonit.

Soome väikefirmat soovib Sistema osta ennekõike selle maine pärast, kuid näeb ka Šamolini sõnul võimalusi laiendamiseks ja sünergiaks. Sistemale kuulub Venemaal metsatööstus Segeža, mille tütarfirma Sokol tegeleb lamineeritud palkidest majade tootmisega.

Seotud lood:

"Honkarakenne puhul on märksõna kvaliteet. Meil on majanduslikud võimalused arendada juba valmisolevat suurepärast brändi. usume, et see on hea investeering," ütles Šamolin Yle-le.

Šamolini sõnul ei ole plaanis kolida ettevõtet Venemaale, kui ülevõtupakkumine läbi läheb. "Tootmine jääb sajaprotsendiliselt Soome," ütles ta Yle-le. "Tegelikult on kavas Soomes tootmist koguni laiendada, sest tegu on ikkagi Soome firmaga."