Venelased vallutavad aasta lõpu eel Tallinna hotellid

 (7)
Venelased vallutavad aasta lõpu eel Tallinna hotellid
Priit Simson

Pealinna suuremad hotellid on juba järgmiseks aastavahetuseks triiki täis müüdud.

Hetkel kolme hotelli opereeriva Legendijuhtimise AS-i müügijuhi Kreet Pooppuu sõnul on pealinna suuremad hotellid aastavahetuseks triiki välja müüdud ja juba broneeritakse 2007/08. aasta aastavahetuspidusid.

Hinnanguliselt 60% pealinna külastavatest välismaalastest tuleb uut aastat vastu võtma Venemaalt, nende järel kuuluvad auväärsesse esikolmikusse veel  britid ja sakslased.

Radisson SAS-i müügidirektori Kersti Vaino sõnul küünib venelaste hulk nende juures koguni 90%-ni.

Radisson võõrustab aastavahetusel üle 400 pidulise. Rikkaliku söögi- ja joogivaliku ning meelelahutuskavaga meelitavad turiste kõik suuremad, kuid ka väiksemad hotellid. Aastavahetuspidu müüvad hotellid külalistele ööbimist, toitu ning meelelahutuskava sisaldava paketina. Hind algab kahe ööpäevase peopaketi puhul orienteeruvalt neljast tuhandest kroonist inimese kohta.

Sügav kummardus

Sügava kummarduse hea täituvuse eest teevad majutusasutused Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonnale, kes on teinud oktoobri keskpaigast novembri lõpuni Moskvas ja Peterburis metroo, voldikute ja interneti vahendusel reklaami. Kampaania maksumus käesoleval aastal on 550 000 krooni.

Juba kolmandat aastat toimuv reklaamikampaania 25–45-aastastele, kõrghariduse, keskmise ja kõrgema sissetulekuga suurlinnade elanikele annab igal aastal aina paremaid tulemusi.

Ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirgi sõnul on Vene turistide arv kasvanud aastatagusega võrreldes 2420 külastaja ehk 23% võrra. See on suuruselt teine turistide arvu kasv pärast aastavahetust 2003/2004. Erakordselt palju kasvas Vene turistide hulk käesoleva aasta jaanuaris (+ 54%), sellest veel kiiremini kasvas aga broneeritud ööde arv (+ 59%).

Turism

Venelased tulevad ka jaanuaris

•• Vene turistid erinevad teistest Tallinna külastajatest selle poolest, et eelistavad külastada Tallinna detsembris ja jaanuaris.

•• Detsembris ja jaanuaris 2005/2006 peatus Tallinnas

13 153 Vene turisti.

•• Viimase viie aasta jooksul toimunud Vene turistide arvu kasvust on 1/3 lisandunud aastavahetuskuudel.

•• Kui detsembris on Vene turiste Tallinnas kõige rohkem (1/5 aasta jooksul Tallinnas majutatud Vene turiste majutatakse just detsembris), siis jaanuar on esirinnas Vene turistide siin veedetud ööde poolest.

•• Kampaaniat toetavad ABC Travel, East Express, E-Turist, Go Hotel Shnelli, Meriton Grand Hotel Tallinn, Radisson SAS Hotel Tallinn ja Sokos Hotel Viru ning Travel Lounge.