Venemaa hoiatab: Medvedevi välismaiste filmide maksustamise plaan on WTO reeglitega vastuolus

 (15)
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev täna selle aasta viimasel valitsuskabineti nõupidamisel.
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev täna selle aasta viimasel valitsuskabineti nõupidamisel.Foto: Scanpix, RIA Novosti

Venemaa välismaistele filmidele käibemaks kehtestamise plaan on vastuolus Rahvusvahelise Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglitega ning sammu positiivne mõju oleks väga väike, seisab riigi majandusministeeriumi valitsusele saadetud vastuses.

Venemaa välismaistele filmidele käibemaksu kehtestamise plaan on vastuolus Rahvusvahelise Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglitega ning sammu positiivne mõju oleks väga väike, seisab riigi majandusministeeriumi valitsusele saadetud vastuses.

Venemaa majandusministeerium jõudis järeldusele, et ettepanek oleks vastuolus nende kohustustega, mis Venemaa WTOga liitumisel endale võttis, kirjutab Kommersant. Lisaks muudaks ettepanek kinoteatrid käibemaksukohuslasteks ning annaks neile võimaluse esitada väljamakseteks ka näiteks levitajate makstud käibemaksusummad.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev tegi majandus- ja kultuuriministeeriumile ülesandeks kino maksumuudatused läbi töötada 22.juunil pärast kohtumist vene filmide loojatega.

„Peame andma maksusoodustusi enda filmidele, kuid me ei pea andma soodustusi välismaistele toodetele,“ toonitas Medvedev toona.

Venemaal on kinopiletid praegu käibemaksuvabad.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.