Venemaa rahandusminister: meil on küllalt instrumente, aga ressursse napib

 (8)
Venemaa rahandusminister Anton Siluanov
Venemaa rahandusminister Anton Siluanov (keskel) 25. rahvusvahelisel finantskongressil esinemas. Foto: Alexei Danichev, Sputnik

Venemaa rahandusminister Anton Siluanov tõdes, et riigi finantssüsteemis on piisavalt erinevaid instrumente, kuid ei jätku ressursse.

„Meil on vajalikud finantsinstrumendid, aga ressursse on vähe,“ tunnistas ta rahvusvahelisel rahanduskongressil. Peamine ressurss on tema sõnul pangandussektor, aga teised finantsturu osalised (näiteks kindlustusfirmad jt) ei tööta sisuliselt, vahendab Vedomosti.

Siluanov selgitas, et tuleb suurendada riigi osalust Venemaa finantsturul. Isegi riigieelarve puudujäägi vähenemise korral peame me seda tegema,“ kinnitas ta.

Vedomosti on varem tutvunud rahandusministeeriumi ettepanekutega riiklike programmide finantseerimise ja järgneva kolme aasta eelarvekulude suunamisel. Sellest dokumendist ilmneb, et eelarvekulud tahetakse külmutada kogu perioodi vältel 15,78 triljoni rubla tasemel aastas. Seda on isegi veidi vähem kui selle aasta täpsustud kulud 16,25 triljonit rubla.

Ministeeriumiametnik tõdes ettepanekut kommenteerides: „See on kulude tase, mida me saame endale praeguses olukorras kõike riske arvestades lubada“.