Venemaa tõmbas Gruusias terendanud majandusedule vee peale

 (15)
Venemaa tõmbas Gruusias terendanud majandusedule vee peale
----

Nädalavahetusega hävis paljude Eesti ettevõtjate jaoks seni ahvatleva äripiirkonnana paistnud Gruusia lootus viimastel aastatel juba käeulatuses terendama hakanud majandusedule.

Paldiski Sadama juhatuse esimehe Robert Antropovi sõnul annab verevalamine Gruusias tugeva hoobi riigi majandusele, samuti ei mõtle aastaid ükski välisinvestor sinna investeerimise või seal millegi arendamise peale, kirjutab Äripäev.

Antropovi sõnul ei taastu riigi usaldusväärsus investorite silmis kuude või aastaga, vaid aastatega. "Millal mõte uuesti Gruusia poole võiks liikuda, seda ei teagi prognoosida, võib-olla 10 aasta pärast," ütles Antropov, kellel endal investeeringuid Gruusiasse tehtud ei ole, küll aga on tal kahju, et see konflikt ulatub ka perspektiivika Phothi sadamani.

Ettevõtja ja Kellakeskus OÜ tegevjuhi Mati Väärtnõu sõnul on suur võimalus, et tema tehtud investeering Gruusiasse lendab korstnasse. "Investeeringu suurus on umbes miljon krooni, rendileping Thbilisis kehtib meil aasta lõpuni. Esialgu olime plaaninud teha sinna juveelipoe, kuid kuna partnerid osutusid sulleriteks, siis plaanisime nüüd hoopis veidi odavamat moekaupade poodi," kirjeldas ta.