Venemaa võib lennufirmadele koronaviirusega seotud kahjud hüvitada


Reisija Moskva Šeremetjevo lennujaamas.
Reisija Moskva Šeremetjevo lennujaamas. Foto: Scanpix/ MAXIM SHEMETOV, REUTERS

Riik võib kompenseerida Venemaa lennufirmadele Wuhani viirusega seotud lennupiirangutest tekitatud kahju, ütles transpordiminister Jevgeni Ditrihh,

Ditrihhi sõnul on transpordiministeerium välja arvestanud lennupiirangutest saadud otsesed kulud ning esitanud need valitsusele, kirjutab Vedomosti. 6. jaanuariks peaks rahandusministeerium arvestused üle avatama ning oma ettepanekud esitama.

Transpordiministri kinnitusel ei ole lennuühendust Hiinaga täielikult plaanis katkestada.

Praegu võtab Hiinast tulevaid lende vastu vaid spetsiaalselt varustatud Šeremetjevo lennujaama F terminal.

Koronaarviiruse tõttu peatas Venemaa tšarterlennud Hiinasse ning 1. jaanuarist vähendati ka regulaarreise. Regulaarreise teostab vaid Aeroflot ning lennud toimuvad vaid Pekingisse, Šanghaisse, Guangdzousse ning Hong Kongi.

Transpordiministri sõnavõtt kergitas Aerofloti aktsia hinda Moskva börsil 118 rublani. Praeguseks on hind küll langenud 116,5 rublani, kuid eilsest sulgemishinnast on see 4,06% kõrgem.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!