Venemaal pressitakse oligarhilt pommiähvardustega bitcoine välja

 (11)
Venemaal pressitakse oligarhilt pommiähvardustega bitcoine välja
Reuters/Scanpix

Seni teadmata isikud on teinud Venemaal pommiähvardusi ja nad nõuavad umbes 870 000 dollari (785 000 euro) väärtuses bitcoine, mis väidetavalt varastati krüptovahendusplatvormilt Wex.

Juba kuu aega on väljapressijad ähvardanud õhku lasta kohtumaju, koole, ostukeskusi ja telejaamu. Nad nõuavad, et keegi kannaks neile üle 120 bitcoini, kirjutab Coindesk.

Keegi pole viga saanu ja samuti pole seni ühtegi lõhkeseadeldist leitud, kuid 28. novembril alguse saanud ähvarduste tulemusel on kokku erinevatest asutustest evakueeritud umbes 750 000 inimest. Esimesed ähvardused tehti Moskva ja Peterburi kohtumajadele.

Seni on ähvardajatele üle kantud 0,48 dollari väärtuses bitcoine.

Ähvardajad süüdistavad Vene oligarhi Konstantin Malofejevit ja endist FSB töötajat Anton Nemkinit väidetavas bitcoinide varguses. Väljapressijad viitavad BBC artiklile, mille kohaselt sundisid kaks FSB agenti Wexi üle andma kõiki bitcoine. Samuti seisis artiklis, et Malofejev ja Nemkin nõudsid, et Wex annaks neile üle kasutajate andmebaasi.

Wex lõpetas tegevuse 2018. aastal. Venemaa politsei palvel peeti Itaalias tänavu suvel kinni Wexi endine tegevjuht Dmitri Vasiljev, kuid ta lasti hiljem vabaks.