Venemaal varuti enne liikumispiiranguid triljoneid rublasid sularaha

 (13)
Venemaal varuti enne liikumispiiranguid triljoneid rublasid sularaha
Venemaal varuti muust maailmast erinevalt WC-paberi asemel sularahaFoto: Scanpix/ AFP

Kui maailmas levis kulutulena koroonaviiruse tõttu WC-paberi kokkuost, siis Venemaal eelistati pärast liikumispiirangute kehtestamist teist paberit – sularaha.

Märtsi algusest on Venemaal võetud sularahaautomaatidest ja pangakontorites välja umbes triljon rubla ehk 12 miljardit eurot sularaha.

Summa on suurem, kui terve läinud aasta sularaha väljavõtt.

„Inimesed kardavad, et karantiini ajal ei suuda pangad sularaha välja anda,“ ütles Raiffeisenbanki Moskvas töötav analüütik Denis Poryvay Bloombergile. „Nad võtavad raha välja samal põhjusel miks inimesed varuvad toiduaineid.“

Järsk hüpe sularaha väljavõtus toimus juhtumisi pärast seda, kui president Vladimir Putin ütles teleesinemises, et koroonaviirusega võitlemiseks maksustatakse enam kui miljoni rublased pangahoiused. Samuti hüppas sularaha väljavõtt seejärel, kui president teatas, et isolatsioonimeetmed jäävad kehtima vähemalt maikuuni.

Jaekaupmeeste sõnul kasvas märtsi keskpaigas toiduainete ostmine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!