Venemaalaste sissetulekud vähenevad juba viis aastat järjest. Lahendus- tuleb statistika arvestamise metoodikat muuta

 (56)
Vladivostoki sotsiaalturg
Vladivostoki sotsiaalturgFoto: Scanpix/ Vitaliy Ankov, RIA Novosti

Kuna statistikaameti andmetel Venemaa elanike sissetulekud vähenevad juba viiendat aastat järjest, siis peaks arvestusmetoodikat muutma.

Venemaa inimeste reaalsete sissetulekute statistika on probleem valitsusele ning mõistatus ökonomistidele. Venemaa statistikaameti andmetel on riigi elanike sissetulekud vähenenud juba viis aastat järjest ning jäävad ikka kriisieelse 2013. aasta tasemele alla, kirjutab Vedomosti.

Reaalsissetulekute dünaamika läheb lahku ka reaalpalkade ning ka jaekaubanduse statistikast, mille mahud kasvavad 2017. aastast.
Alfa panga peaökonomist Natalia Orlova märkis, et isegi valimiste aasta, mil reaalpalgad kesrkisid 6,8%, ei muutunud olukorda.

Majandusminister Maksim Oreškin kinnitas, et Venemaa statistikaamet Rosstat peab kaaluma reaalsissetulekute arvestamise metoodika muutmist ning lubad, et selleteemaline arutleu tuleb võimalikult avalik.

Mullu detsembris ütles esimene asepeaminister Anton Siluanov, et reaalsete sissetulekute arvestamine on läbipaistmatu, selle kvaliteet kohutav ning metoodikat tuleb täiustada.