Vennad Arakased asutasid uue kinnisvarafirma


Endised Arco Vara juhid Viljar ja Arti Arakas asutasid koos teiste tuntud ärimeestega ärikinnisvarale keskenduva investeerimisfirma EfTEN Capital, mille tegevust hakkab juhtima Viljar Arakas.

EfTEN Capital on sõlminud siduvaid kokkuleppeid juba 300 miljoni krooni eest, teatas ettevõte.

“Oleme esialgu huvitatud ainult rahavooga ärikinnisvara objektidest, nagu bürood, laohooned, kaubanduspinnad ja hotellid. Meil on tugev usk siinsesse ärikeskkonda pikas perspektiivis ning ärikinnisvara on selle lahutamatu osa. Isegi kui lühiajalises vaates valitsevad turul pigem langustrendid, saame teha pikema perspektiiviga investeeringuid ja see annab võimaluse langeval turul võita,” ütles Arakas.

“Kui siiani tegeles väga suur hulk ettevõtteid Eestis turukonjunktuurist lähtuvalt muuhulgas ka kinnisvara haldamise ja arendamisega, siis nüüd soovivad paljud nendest positsioonidest väljuda, kasvatada likviidsust ning investeerida kinnisvara all seisva raha oma põhitegevusse, tootmisse, eksporti, oma äri arengusse,” rääkis Arakas.

„Sõltumata turukorrektsioonist, mis ärikinnisvaras pole olnud niivõrd silmatorkav kui elamukinnisvara puhul, on nende kinnisvara väärtus vahepeal piisavalt kasvanud. Samas on aga turul jäänud kinnisvarasse investeerimise huvi oluliselt väiksemaks, mis avab meile võimaluse.”

„Igaüks saab naasta oma liistude juurde,” lisas Arakas. „Minu liistudeks on kinnisvara.” 

EfTEN Capitali nõukogu esimeheks saav Hannes Tamjärv ütles, et ettevõtte aktsionäre ühendab arusaam, et saabumas on õige aeg kinnisvarasse investeerida.

Seotud lood:

„Lähtuks põhimõttest, et mida raskem aeg, seda huvitavam aeg,” kommenteeris ta. „Oleme leidnud Viljari juhtimisel tugevalt kokkukasvanud ja ühist meeskonnavaimu jagava seltskonnaga, kes omab selles valdkonnas Eestis üsna unikaalset kogemust ja ootas uut väljakutset.”

EfTEN Capitali aktsiakapital jaguneb pooleks kuue asutaja ja tegevjuhtkonna vahel. Aktsiaselts hakkab juhtimislepingu alusel juhtima paralleelselt asutatud EfTEN Kinnisvara AS investeeringuid, mis hakkab haldama erinevaid soetatavaid kinnisvaraobjekte.

Viljar Arakas lahkus jaanuaris Arco Vara juhatuse esimehe kohalt, samuti on Arco Vara nõukogust lahkunud ka Arco Vara asutaja Arti Arakas.

EfTEN Capitali asutajate sekka kuuluvad veel endine Hoiupanga juht ja riigikogusse kuulunud Olari Taal, puidutöötlusfirma Sylvesteri üks asutajaid Peeter Mänd, kinnisvaraettevõtja Olav Miil ja tarkvarafirma Helmes looja Jaan Pillesaar.