Veomahud pöördusid raudteel tõusule

 (1)
EVR Cargo platvormvagunid
EVR Cargo platvormvagunidFoto: Argo Ingver

Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul on tänavu esimese kolme kuuga kasvanud 8,4 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku 3,75 miljonit tonni. Kõige enam veeti Eesti Raudtee taristul väetisi, mineraalseid kütuseid ning põlevkivi, teatas Eesti Raudtee.

„Meil on äärmiselt hea meel sellise positiivse esimese kvartali üle Eesti Raudtee taristul,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Transiitveod moodustasid Eesti Raudteel liikunud vedudest 2,48 miljonit tonni, mis on pea 18 protsenti kõrgem tulemus kui mullu samal ajal. Endiselt kasvab ka konteinerite veomaht, viimase kolme kuu tulemuse moodustas kokku 11 188 TEU, mis on 27 protsenti kõrgem tulemus kui eelmisel aastal.

Reisijate arv raudteel näitas samuti jätkuvat kasvutrendi. Kohalikus ühenduses sõitis rongidega 1,87 miljonit inimest, mis on 9,1 protsenti rohkem kui eelmine aasta esimese kvartalis ja rahvusvahelist reisirongi kasutas kolme kuu jooksul 26 600 inimest, mis on samuti tõusnud 13,2 protsenti.