Via 3L saab peagi Eesti suurimaks laologistikaettevõtteks

 (5)
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Foto: Jassu Hertsmann

Via 3L pani eile Lagedil nurgakivi uuele 13 000 m2 suurusele logistikakeskuse laiendusele, mis teeb ettevõtte Lagedi logistikakeskuse pinnaks 35 000 m2. Uue juurdeehitusega saab Via 3L suurimaks Eesti laologistikaettevõtteks, opereerides kokku enam kui 46 000 m2 suurusel pinnal. Investeeringu suurus on ligi 6 miljonit eurot ja investeeringut rahastab SEB Pank.

"Laopindade laiendamine võimaldab meil pakkuda professionaalset ja kogu tarneahelat hõlmavat logistikateenust veel suuremale ringile klientidele. Näeme kasvavat vajadust laologistikateenuse järele just väikese ning keskmise suurusega ettevõtete puhul, kes tahavad oma ressursse enam põhitegevusele suunata," ütles üritusel Via 3L juhatuse liige Elmer Maas.

Logistikakeskus on kavas valmis ehitada ja kasutusele võtta 2014. aasta veebruaris.

Via 3L on Eesti suurim logistikateenuste pakkuja toidu-ja esmatarbekaupade sektoris.  Eestis 12 aastat tegutsenud Via 3L annab tööd enam kui 300 inimesele Eestis ja Lätis. Lisaks erinevatele laologistika teenustele pakub ettevõte ka rahvusvahelise transpordi teenust. Ettevõtte kliendid on peamiselt alkoholi-, toidu- ja esmatarbekaupade tootjad, maaletoojad, hulgi- ja jaemüüjad. Suurimate klientide seas on näiteks Jungent, Henkel, Fazer, Pernod Ricard, Viru Õlu ja teised.