VIDEO: Ahti Kuningas: tahan kiita Jan Palmeri!

 (31)
Ahti Kuningas tänasel pressikonverentsil
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas tänasel pressikonverentsil .Foto: Karli Saul

Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler, ka Estonian Airi nõukogu esimehena töötanud Ahti Kuningas lausus intervjuus Ärilehele, et viimane aasta on olnud täis tõsist tööd ning võitlust Estonian Airi eest, kuid kahjuks lõppes see nii, et ettevõte pidi oma tegevuse lõpetama.

Kuningas märkis, et tahab kiita ettevõtte tegevjuhti Jan Pameri. „Ta võib küll näida jälle ühe pankrotistunud ettevõtte juhina, aga tegelikult tema suutis ettevõtte viimastel kuudel plussi viia ja talle ülesandeks pandud restruktureerimiskava ellu viia,“ lausus Kuningas, lisades, et Komisjoni langetatud otsus oli täiesti Palmerist sõltumatu.

Küsimusele, millal oli selge, et Euroopa Komisjoni otsus on Estonian Airi jaoks negatiivne, vastas Kuningas, et sellised märgid on olnud algusest peale olemas. „ Kui Euroopa Komisjon alustas menetlust 2013. aastal, siis oli selleks põhjus. Juba siis oli kahtlus, et abi on antud mitte seaduslikult,“ rääkis ta.

Kuninga sõnul analüüsitakse ostus põhjalikult läbi, et selliseid vigu mitte rohkem teha.

Ta selgitas, et iga abi andmise otsuse langetamisel loodetakse see raha tagasi teenida, kuid väljastpoolt võivad tekkida asjaolud, mille tõttu plaanid ei realiseeru ning tegemist on raskustes oleva ettevõtte ning seega ka ebaseadusliku riigiabiga.