VIDEO: Click&Grow looja räägib, kuidas nende lillepott Rootsis päästeameti korteri ust maha lööma tõi

 (9)
Ajujahi meeskond Telliskivis
Ajujahi meeskond Telliskivis. Mattias Lepp (esiplaanil)Foto: Ilmar Saabas

Lillepotte arendades ei mõtle sa pisiasjadele, mida need arendused võivad kaasa tuua, rääkis ettevõtluskonkursist tuule tiibadesse saanud Click & Grow asutaja Mattias Lepp Ajujahi inspiratsiooniüritusel.

Tootearenduse ebaõnnestumiste näitena tõi Lepp välja innovaatilise lillepoti signaallambi, mis peaks kasutajale andma märku, et aeg on taimele vett lisada.
Oma tootes panid Click & Grow loojad lillepoti vilgutama SOS signaali. Hea mõte tõi aga kaasa probleeme, mida ette näha ei osatud.

Nii vilgutas veenäljas lillepott Rootsis ühe korteri aknal SOS signaali. Pererahvast kodus ei olnud, kuid signaal tõmbas tähelepanu. „Kohalik päästeamet murdis korterisse sisse ja avastas, et tootel pole vett,“ rääkis Lepp.

Teine negatiivne juhus oli USAs. Seal lillepott küll enam SOS signaali ei andnud, kuid veepuudusest märku andnud vilkuv lamp kutsus omanikul esile epilepsiaataki.

„Kui sa lillepotte arendad, siis ei mõtle selle peale, et inimestel võiks olla probleeme epilepsiaga,“ rääkis Lepp.

Täispikka ülekannet Ajujahi inspiratsiooniüritusest, kus Ajujahi vilistlased ja žüriiliikmed oma suurematest läbikukkumistest rääkisid, saab vaadata siit.