VIDEO | Eesti börsimiljonär filmis, kuidas ta kaotas kogemata 1,5 miljonit eurot

 (46)

23aastaselt läbi suurte vigade ja rahakaotuste end lõpuks edukaks börsikauplejaks arendanud Eesti päritolu Kristjan Kullamägi elab Rootsis ja on üheksa aastaga kasvatanud oma portfelli 20 miljoni dollariliseks, kirjutab Äripäev. Videos hakkab põnevamaks minema alates tunni ja kümne minuti möödumist.

Räägi oma kõige hullemast kaotusest, kui ühe tehinguga läks 1,5 miljonit dollarit allavett. Kuidas see juhtus? Mida sel hetkel tundsid? Millise õppetunni sellest tehingust said?

See oli halb õnn! Sisenesin lühikeseks müümise (short) tehingusse Eastman Kodaki aktsiaga (KODK) näpuvea tõttu. Tegelikult oli mul hoopis plaanis panna platvorm valmis ja oodata, kuni tuleb hea sisenemiskoht, mul polnud mingit kavatsust just sel hetkel positsiooni siseneda.

Kui olin tehingus eksikombel sees, püüdsin kohe väljuda, kuid aktsiaga kauplemine peatati, sest hinnaliikumine oli äärmiselt volatiilne. Kui kauplemine taastati, püüdsin väljuda, kuid jälle külmutati kauplemine. Nii sain tehingu sulgeda suure kahjumiga alles pärast kahte seisakut ja aktsia 50% tõusu.

Loe Äripäevast, mis sai edasi ja mida börsimiljonäril veel öelda on.