VIDEO: Erika Ilvese inspiratsioonikõne: peaksime sihtima veelgi kõrgemale

 (9)
Erika Ilves
Erika IlvesFoto: Raul Mee

Eesti on maailmas tuntud selliste asjade poolest nagu Skype, e-riik ja nüüd e-residentsus. See kõik on väga hea, aga peaksime muutma oma mõttemustrit ning sihtima veelgi kõrgemale, arvab OffWorldi asutaja Erika Ilves.

Eile Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ettevõtluskonkursi auhinnagalal inspiratsioonikõnega esinedes ütles Ilves, et Eesti võiks maailmas olla tuntud omapärase mõttemustri poolest,mis võiks koosneda põhi­ideest:

Esiteks, kõik probleemid on lahendatavad. Olgu eesmärk vähiravi või rohelise energia tootmine 10 miljardi inimese jaoks – kõik probleemid on lahendatavad, kui selleks on piisavalt tahtmist.

Teiseks. Kui füüsikaseadused seda ei keela, siis on see võimalik. Oleme tihti osavad vabanduste leidmisel, miks midagi teha ei saa. Tegelikult aga on ju ainuke piirang füüsikaseadused.

Kolmandaks, meil ei ole ükskõik! Meil ei ole ükskõik, mis juhtub inimkonna, meie päikesesüsteemi või meie galaktikaga. Me usume, et suudame ära teha midagi suurt ja olulist.

Erika Ilvese inspireerivat esinemist saab täismahus vaadata videost: