VIDEO: Michal võrdles ettevõtjaid lastega

 (35)
Kristen Michal
Kristen MichalFoto: Andres Putting

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal ütles, et ettevõtjatel on keskkonna suhtest vastuolulised ootused ning nad peaksid esitama täpse tellimuse. Vatsuoluliste ootuste osas võrdles minister ettevõtjaid lastega.

Michal tõdes Aasta Ettevõtjate ümarlaual, et ettevõtlus peaks ise täpsemalt teadma, mida ta ootab suures plaanis maksukeskkonnast. „Sellest keskkonnast, mida riik kujundab administratiivselt ja kuhu ettevõtjad eeldavad, et riik ei sekku,“ rääkis Michal.

„Ettevõtlusest rääkides on probleemiks ettevõtjate vastuolulised ootused. Mis on täpne tellimus? See on nagu lastega. Mul on kaks last ja kui sõidan autoga, siis tagant tuleb kisa – üks tahab ühte asja, teine tahab teist asja. Ma armastan mõlemat, aga probleem on olemas,“ rääkis Michal.

Tema sõnul on riigil narratiiv alati olemas olnud. Riigi narratiiv on meil alati olemas olnud. „Riigi narratiiv oleks, e t siin oleks hea elada, et siin oleks palju eestlasi, et eesti lapsi muudkui sünniks, etriik oleks kindlalt kaitstud. Seda kõike me ju teeme. Me oleks natukene sallivamad ja avatumad kui teised Põhjamaad. Me tahame olla selline riik. See ongi Eesti riigi lugu. Eesti riigi kestmine ja inimese heaolu,“ rääkis Michal.