VIDEO | Nagu sipelgapesa: eelmisel reedel mõõdeti taevas kõige rohkem lende ajaloos


AUSTRALIA-AIRPLANE/
A man stands alongside the damaged engine of a China Eastern Airlines Airbus A330 aircraft on the tarmac at Sydney International Airport in AustraliaFoto: JASON REED, Reuters

Globaalne lennujälgimisteenus Flightradar24 teatas Twitteris, et eelmisel reedel nägid nad esmakordselt päeva, millel tehti üle 200 000 lennu. Kasvu taga on uued kiiresti kasvavad lennundusturud on Indias ning Kagu-Aasias.

Kahe rootsi lennundusnohiku 2006. aastal algatatud hobiprojekt Flightradar24, mis lubab reaalajas läbi oma portaali globaalset lennuliiklust jälgida, teatas sotsiaalmeedias, et 29. juunil salvestasid nad info 202 157 lendu kohta üle maailma. See oli esimene kord nende ajaloos, kui lennuaktiivsuse number on ületanud kahesaja tuhande piiri. Tippajal oli korraga õhus üle 19 000 lennuki.

Ärilehele kommenteeris ettevõtte meedia- ja kommunikatsioonijuht Ian Petchenik, et selle numbri taga on kaks poolt. Ühest küljest laiendatakse oma ADS-B vastuvõtjate võrgustikku, et olla suuteline ka rohkem väikeste ja eksootiliste liinide lende mõõtma. Teiselt poolt on numbri taga loomulikult lennundustööstuse kasv. "Kõige rohkem peegeldub selles küll Hiina ning Ameerika lennuliikluse hoogustumine, ent kiiret kasvu näitavad ka India ning Kagu-Aasia," selgitab Petchenik.