VIDEO | Nordica lennuk sattus Rootsis aktivistide kätte, üks kleepis end lennukikere külge

 (65)
VIDEO | Nordica lennuk sattus Rootsis aktivistide kätte, üks kleepis end lennukikere külge
Foto: Kuvatõmmis videost

Nordica tütarfirma teeb SASile Rootsi-siseseid allhankelende ning sattus seoses sellega eile kummalisse vahejuhtumisse. Nimelt Ängelholmist Stockholmi lendama pidanud lennuki õhkutõus hilines 90 minutit, sest aktivistid kleepisid ennast lennukikere külge. SAS kinnitas intsidenti, asja uurivad edasi ametivõimud.

Eile hilines SAS-i lend Rootsi linnast Ängelholmist pealinna Stockholmi pea 90 minutit, sest enne õhkutõusu kleepis üks aktivist end lennukikere külge ning paar teist inimest samast liikumisest seisid seal juures kirjaga "Päästa maailm või lend".

Tegu oli Nordica värvides propellerlennuki ATR-iga, sest Nordica tütarfirma Regional Jet teeb SAS-ile allhankelende erinevatel Rootsi (ja muude Skandinaaviamaade) liinidel.

Aktivistid tekitasid veel teisegi intsidendi täna Göteburgist Stockholmi startinud lennul, kus reisija keeldus oma istmele istumast. Lend hilines seetõttu pea tunni. SAS kinnitas, et mõlematest intsidentidest on nad teatanud ametivõimudele, kes nüüd asjaga edasi tegelevad.

Tegu oli Extinction Rebellion Sverige nimelise liikumisega, mis postitas kogu eilsest vahejuhtumist video ka oma Facebooki kodulehele. Videos on näha ka Nordica kirjadega lennukit.

Aktivistide eesmärk oli protestida selle vastu, et riigid aitavad maksumaksjate rahaga hättasattunud lennufirmasid.