Lammutatud maja oli 600 ruutmeetri suurune. Sama koha peale ehitatud Villa Merileius köetakse maaküttega tervelt 1437 ruutmeetrit – nii on kirjas Viimsi valla avalikus ehitusloas. Need numbrid teevad uudishimulikuks. Kes on see mees, kes ennast nii suurejooneliselt teostab?


Heinsar on 44 aastat vana. Tema isa oli veoautojuht. Iseenda kohta ütleb Heinsar, et on „kallurikabiinis üles kasvanud” ja „tahaks tihemini suure autoga ringi sõita”. Tallinna ehitus- ja mehaanikatehnikumis õppis Heinsar tundma kraanasid ja muid masinaid.


Viimased paarkümmend aastat tegutseb ta ehituses ja kinnisvaras, juhtides Heinla Ehitust, Mave Varahaldust ning Masti Maja. Läinud aastal ostis mees Urmas Sõõrumaa firmalt Laki tänaval nn Flora büroohoonete kvartali.


Villa Merileid on hetkel suurim ühepereelamu Viimsis. Rohuneeme teel peaks peagi valmima kütuseärimees Aleksei Tšuletsi 1800-ruutmeetrine maja. Miks vajab inimene tõeliselt suurt kodu?


„Keegi investeerib oma tehastesse kümneid ja sadu miljoneid, mina investeerin oma peresse,” vastab Heinsar. „Mulle meeldib kodus olla ja nokitseda, muru niita. Mul peab olema avarust ja tegevust.”


Avarust Heinsare valdustes jätkub, maja taha jäävad paadisild ja vaade pealinna kilukarbisiluetile. Villa Merileiu juurde kuulub ruumikas garaaž, kus asub spetsiaalses ruumis 1952. aasta Mercedes. Seda autot hoiab Heinsar pühapäeval kirikus käimiseks ja tütarde pulmadeks.


Villa Merileiu arhitekt on Malle Laan ja sisekujundaja Sirje Kadalipp. Naiste tööga on peremees väga rahul: „Selle maja arhitektuur peaks olema väga eestilik ja ajatu.”


2007. aastal villa Merileiu ehitust alustades läks Eestil väga hästi. Majandus õitses ja palgad kasvasid. Nüüd oleme kriisis ning Heinsar on seda isiklikes kinnisvaraärides tunda saanud. Aga Villa Merileiuga on omanik täiesti rahul: „See on minu elutöö.” Unistuse täitumise hinnast ta rääkida ei soovi.