Viive Aasma selgitab ametist lahkumist: lootsin, et Kingo lööb oma asutustes korra majja. Seni ei kippu ega kõppu

 (176)
Viive Aasma selgitab ametist lahkumist: lootsin, et Kingo lööb oma asutustes korra majja. Seni ei kippu ega kõppu
Foto: Heiki Rebane

Täna jõudis avalikkuseni, et Kert Kingo nõunik Viive Aasma paneb ameti maha ja et see on seotud tema kohtuskäiguga EASi vastu. Nüüd selgitab Aasma oma lahkumise tagamaid.

Delfi kirjutas täna pärastlõunal, et riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo selgitusi tema poliitilise PR-nõuniku Viive Aasmaväljaütlemiste kohta. Kingo kinnitas, et Aasma lahkub ametist.

Avaldame selle jätkuks Aasma omapoolse selgituse täismahus:

"Lahkun töökohalt omal soovil, käesolev nädal on viimane.

Sain Kert Kingoga tuttavaks eelmisel aastal, kui ta oli veel EKRE korruptsioonitoimkonna juht. Rääkisin talle oma korruptsioonikahtlustest EAS riigihangetes. Tegemist oli vähemalt nelja hankega ühe raamlepingu sees, millest suurim oli 900 000 eurot. Kõik need hanked võitis kommunikatsiooniagentuur KPMS, kes oli samal ajal ka Sotsiaaldemokraatliku erakonna PR partner. EAS oli aga SDE ministri vastutusalas. Teemat käsitlesid tookord ka "Pealtnägija" ja Eesti Ekspress. Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon leidis tänavu kevadel, et esitatud materjalid viitavad võimalikule kuriteole ja edastas kuriteoteate Kaitsepolitseile.

Kõige selle taustal lootsin ma muidugi, et uus minister oma haldusalas olevates asutustes riigihangete teemal korra majja lööb, tellib vajadusel vastavad auditid ja vaatab üle järelevalve struktuuri, aga kahjuks ei ole seni ei kippu ega kõppu. Kingo enda sõnul ei küsinud ta EAS juhi kohalt lahkunud Alo Ivaskilt nende kahtlaste hangete teemal mitte ühtegi küsimust. Ometi varem, kui ta ei olnud veel minister, julgustas ta mind igati võimaliku korruptsioonijuhtumi lahendamise nimel võitlema. Mina ei ole ühegi erakonna liige, ja mulle ei meeldi korruptiivsete asjade kinnimätsimine, ega soovi neid ka kaudselt kaasa teha. Olen olukorras pettunud. Kahju, et praegu on saanud tähelepanu peamiselt vaid üks minu kohtuvaidlus, kuid mitte see, et olen juba pikemat aega püüdnud juhtida tähelepanu tõenäolisele korruptsioonijuhtumile, mida keegi teemasse süvenenu ei eita (sh minister Kingo), kuid mida keegi minu teada ei uuri."