Viljar Arakase kahe aasta jõupingutusi kroonis edu: EfTEN leidis Kaunase vabamajandustsoonis ostuks sobiva kinnisvara


A-klassi logistikahooned Kaunase vabamajanduspiirkonnas.
A-klassi logistikahooned Kaunase vabamajanduspiirkonnas.Foto: Erakogu, Eften Capital

Kinnine kinnisvarafond EfTEN Kinnisvarafond II AS omandas kaks A-klassi logistikahoonet Kaunase vabamajanduspiirkonnas (Free Economic Zone) Balti riikides ja Põhjamaades ärikinnisvarainvesteeringutega tegelevalt fondilt Genesta Nordic Baltic Real Estate Fund I.

Hoonetes on kokku 29 915 ruutmeetrit üüritavat lao- ning kontoripinda.

Tehingu hinda osapooled ei avalda.

EfTEN Real Estate Fund II AS’i fondijuhi Viljar Arakase sõnul asub kinnistu vabamajanduspiirkonnas, olulisemate riigiüleste transpordiühenduste ristumiskohas ning suuruselt Leedu teise linna, Kaunase kõrval, tehes sellest ideaalse asukoha logistikahoonetele.

Sobiva investeerimisobjekti leidmine Leedus võttis Arakase sõnul aega üle kahe aasta. “Kinnistu Kaunase külje all sobib fondi portfelli ja haakub investeerimisstrateegiaga suurepäraselt. Tegu on EfTEN Kinnisvarafond II jaoks esimese investeeringuga Leedus ning ühtlasi ka fondi esimese investeeringuga logistika- ja tööstuskinnisvarasse,” lisas Arakas.

2007. aastal ehitatud hoonetes tegutsevad tugevad ja pikaajalised üürnikud – teiste hulgas näiteks posti- ja logistikaettevõte Itella Logistics, kirjastusettevõte Šviesa, logistikaettevõte Baltic Transline ning rõivatootja Dubingiai.

Kaunase külje all aadressitel Terminalo 8 ja 10 asuval kinnistul on kokku 29 916 ruutmeetrit üüritavat lao- ja kontoripinda ning 230 kohaga parkla.