Vireeni juht süüdistustele vastuseks: ainult viis tonni ei vasta kindlasti tõele

 (19)
persidski
anatoli makarevitš, vooremaaFoto: erakogu

„Mina tuginen dokumentidele ja faktidele, mis mul on ning sellele vastavalt sai ka ministeeriumile arved esitatud,“ kinnitas Vireeni juhatuse liige Rait Persidski.

Persidski rääkis, et seakorjuste hävitamisel tegutseti vastavalt korraldusele, millega oli ette nähtud korjused võimalikult kiiresti hävitada. Kõiki korjuseid tõepoolest põletada ei jõutud ja need veeti loomsete jäätmete hoidlasse, kuid kindlasti ei olnud põletatud kogus tema kinnitusel vaid ministeeriumi hinnatud viis tonni 23st tonnist. "Oleme niimoodi käitunud ka varem ning sellest ei ole kunagi küsimust tehtud," kinnitas Persidski.

„Ainult viis tonni ei vasta kindlasti tõele,“ kinnitas ta. Ka 23 tonni on Persidski sõnul vaid hinnanguline number, sest korjuste kaalumise võimalust ei olnud.
Milline kogus tema hinnangul põletati, Persidski ei täpsustanud ja kõne katkes.

Põllumajandusministeerium saadab Vireeni erikontrolli, et kogu loomsete jäätmete käitlusprotsess üle kontrollida.

Nõukogu kinnitas Persidski Vireeni juhtima 2012. aasta novembris, pärast seda kui eelmine tegevjuht, juulist 2011 ametis olnud Ivo Väär vabastati juhatuse liikme kohalt nõukogu otsuse alusel pärast põllumajandusministri määratud erikontrolli tulemuste selgumist.