VKG kasum kasvas 14%

 (1)
VKG.
VKGFoto: Jevgeni Kapov

Viru Keemia Grupi kolmanda kvartali käive kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 20% 57,5 miljoni euroni ning puhaskasum suurenes 14% võrra 7 miljoni euroni, teatas ettevõte.

„Jätkuvalt iseloomustab maailma õliturgu suur volatiilsus: kolmandas kvartalis käis Brenti toornafta hind ära nii 56 kui ka 69 dollari tasemel barreli kohta. Keskmine hind jäi 64 dollarit kanti, mis on 18% võrra madalam kui mullu samal ajal. Brenti langust kompenseerisid VKG jaoks tugevnenud dollar, suurenev nõudlus madala väävlisisaldusega kütteõlide järele ja ka suurenenud tootmismahud,“ võttis kvartali kokku VKG juhatuse liige ja finantsdirektor Jaanis Sepp.

Kaubaõlide ja koksitoodete tootmismaht kasvas tänavu kolmandas kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 10%, jõudes 162 000 tonnini. Kasvu taga on peamiselt Petroter põlevkiviõlitehaste suurem töökindlus ja paranenud väljatulek.

Põlevkivigaasidest toodetava elektrienergia toodang kasvas 13% 130 gigavatt-tunnini ja soojuseenergia müük kasvas 20% võrra 56 gigavatt-tunnini, tõenäoliselt tingituna jahedast suvest.

Kontserni investeeringud olid kokku 8,3 miljonit eurot, millest peaaegu pool suunati töökindlusega seotud projektidesse.

Seotud lood:

Eraldiseivalt olid suurimad investeerimisprojektid VKG Soojuse investeeringud kohaliku kaugküte peamagistraali renoveerimisse – 1,5 miljonit – ja VKG Oili investeering põlevkivigaaside jahutusseadmetesse – 1 miljonit eurot.

Jooksva aasta üheksa kuuga on kontserni tegevusest riigieelarvesse laekunud 35,4 miljonit eurot maksutulu, mis on 21% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Suurema osa moodustavad tööjõumaksud (14,6 miljonit eurot, +17%) ja erinevad keskkonnatasud (13,3 miljonit eurot, +22%). Kvartali lõpu seisuga töötas kontsernis 1766 töötajat.