Võlgades Manchester United taotleb raha börsilt

 (15)
Wayne Rooney, Manchester United
Wayne Rooney, Manchester UnitedReuters/Scanpix

Võlgades maailma populaarseim spordimeeskond Manchester United otsustas viia oma aktsiad New Yorki börsile lootuses koguda esmapakkumistest kokku enam kui 80 miljonit eurot.

Hong Kongi ja Singapuri börside ees valiti IPO läbiviimiseks New York, kuna seal liigub raha ning valitseb ´teatav finantsstabiilsus. ManU esmapakkumist läbi viiva Pacific Heights Asset Managementi esindaja Michael Cuggino ütles, et New Yorkis on võimalik raha täielikult kokku koguda, vahendas Kaupplehti.fi.

Märtsi lõpu seisuga on ManU meeskonnal võlgu 530 miljoni euro väärtuses. Samas on uuringute kohaselt ManU meeskonnal globaalselt enam kui 659 miljonit fänni, mis muudab meeskonna maailma kõige jälgitavamaks tiimiks. 

Kritiseeritud on Ameerika börsi valikut, kuna jalkabrändi tuntus ei ole teisel pool ookeani väga suur. Loogiline oleks tundunud kodune Londoni börs või siis Singapuri börs, kuna enam kui pooled ManU fännidest tulevad Aasiast.

Jalgpalliklubid on viimasel ajal aktiivselt börsile läinud - Londoni meeskond Tottenham ning Soome poliitik Timo Soini suur lemmik Millwall läkid börsile eelmisel aastal.