Võlgnik üritab kaaperdada enda pankrotimenetlust

 (7)
Pankrotihaamer
PankrotihaamerFoto: Panther Media, Scanpix

Skandaalse seltskonna kiirlaenuäri MiniCrediti pankrotimenetluses üritavad kontrolli haarata võlgnikuga seotud isikud, kes pressivad end vägisi võlausaldajate sekka, et haarata häälteenamus ja sõltumatule menetlusele ning tegelikele võlausaldajatele vesi peale tõmmata, kirjutab Äripäev.

MiniCrediti ümber on tiirelnud tegelased allilmaga seostatud ärihaidest kuni vandeadvokaadi ja tuntud ettevõtjateni välja: Kristian Kesner, Hubert Hirv, Pavel Gammer, Viktor Särgava jpt. Aastaid edukalt tegutsenud ja mitmesse riiki laienenud kiirlaenuäri on nüüd täitmata kohustuste tõttu paisatud pankrotimenetlusse ja nagu Äripäev hiljuti kirjutas, siis ettevõtte pangakontodelt on ilmnenud miljonite eurode ulatuses sularaha väljavõtmisi ning ülekannetega raha väljaviimist seotud isikutele. Ettevõtte raamatupidamisdokumendid on aga mustkunstniku osavusega kuhugi ära võlutud.

Nüüdseks on selgunud asja järjekordne halvasti lõhnav tahk: arvatavasti Kesneri taktikepi all on võetud nõuks pankrotimenetluses võlausaldajate üle kontroll saavutada. Selleks on pankrotipessa esitatud kaks kokku ligi kahe miljoni euroni ulatuvat nõuet, mille tekkelugu on kummaline ja mis pole seetõttu eluliselt usutavad. Nende nõuete ja nende eest määratavate häälte läbiminekul saavutaks nn Kesneri punt häälteenamuse ja saaks hakata otsustama pankrotitoimkonna koosseisu, ettevõtte tegevuse jätkamise ja varade müügi üle.

Loe pikemalt Äripäevast.