Volikogu kehtestas vabaõhumuuseumi laienduse planeeringu


Volikogu kehtestas vabaõhumuuseumi laienduse planeeringu
AppleMarkFoto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Tallinna linnavolikogu kehtestas neljapäevasel istungil Haabersti linnaosas asuvate Vabaõhumuuseumi tee 10 ja 12 kinnistute ning lähiala detailplaneeringu, millega on kavas laiendada Eesti Vabaõhumuuseumi külastuskeskust.

Planeering hõlmab 79,98 hektari suurusel planeeringualal asuva vabaõhumuuseumi territooriumi ja selle lähiala kasutusvõimaluste mitmekesistamine ning Vabaõhumuuseumi tee 10 ja 12 kinnistutele ehitusõiguse määramine kuni 11 uue maksimaalselt kolme maapealse korruse ja ühe maa-aluse korrusega ühiskondliku hoone ehitamiseks, kahe olemasoleva hoone laiendamiseks ning ühe hävinenud hoone taastamiseks endises mahus, vahendas BNS.

Planeeringualal paiknevad 18 hoonet säilivad olemasolevas mahus.

Moodustataval esimesel krundil on ette nähtud viie hoone ja miljöösse sobimatu kuuri lammutamine. Krundile on kavandatud puidutöökoda, tall, külastuskeskus, kaks festivaliküünide hoonet ja teenindushoone.

Lisaks on kavandatud kolm hoonet Rocca al Mare suvemõisa kompleksi ning kahe olemasoleva hoone laiendamine.

Teisel moodustataval krundil on kavas lammutada nõukogude ajal ehitatud sobimatud hooned ja rajatised.

Sinna on kavandatud suvemõisa pääslahoone ja Vana-Liberty suvila taastamine endises mahus vastavalt muinsuskaitse eritingimustele.

Planeeringualale kavandatakse 365 parkimiskohta sõiduautodele, 21 parkimiskohta bussidele ja 10 parkimiskohta matkaautodele.