Võltsimissüüdistus tõi raha tagasimakse nõude

 (2)
RAHA PABERRAHA EURORAHA EURO
Toetusraha.Foto: Sven Arbet

PRIA nõuab Lääne-Nigula vallalt tagasi üle 30 000 euro Risti tervisekeskuse ehitusele kulunud toetust. Peale selle jääb vald ilma võimalusest tuleval aastal ükskõik missugust Leader-programmi toetust saada, kirjutab Lääne Elu.

Raha ise tuleb tagasi maksta oktoobri lõpuks. Et Risti valda enam ei ole, esitas PRIA nõude Lääne-Nigula vallale.

Risti vald taotles tervisekeskuse ehituseks Leader-toetust aastal 2011. Tervisekeskus oli toonase valla aasta suurim inevsteering: seal asub apteek ning pere- ja hambaarsti kabinet.

PRIA väitel on Risti vallavalitsus toetuse välja petnud. PRIA on seisukohal, et Risti vallavalitsus esitas 2011. aastal tahtlikult valeandmeid ja võltsis suurema toetuse saamiseks hinnapakkumisi. Ka rikkus vald PRIA väitel hanke nõudeid, kui sõlmis parima pakkuja asemel töölepingu osaühinguga Haapsalu Restauraator, kelle pakkumus oli tegelikult teine, mitte esimene, nagu näidati PRIAle esitatud taotluses.

Nii ongi PRIA teinud järelduse, et „Risti vallavalitsus ei ole kasutanud raha säästlikult ja otstarbekalt ning jättis madalama hinnaga pakkujaga hankelepingu sõlmimata”, ning küsib toetuse tagasi.

Loe pikemalt Lääne Elust.