Vormelisõitja osalusega lennufirma tahab augustis väikelennukiga Tallinna ja Helsingi vahet lendama hakata.

 (6)
Vormelisõitja osalusega lennufirma tahab augustis väikelennukiga Tallinna ja Helsingi vahet lendama hakata.
Go! Aviationi lennuk Pilatus PC 12.facebook.com/GoAviationFinland

Eile Helsingis Malmi lennuväljal oma esimest lennukit tutvustanud Soome idufirma Go! Aviation kavatseb alustada lende juba augustis. Ka Tallinna lennata plaaniva ettevõtte üks investor on omaaegne F1 piloot Mika Salo.

15. augustil lendamist alustada plaaniv Go! Aviation teeb esialgse kava kohaselt Helsingi ja Tallinna vahel kaks edasi-tagasi lendu päevas ning Helsingi ja Kuopio vahel ühe.

Ettevõte kasutab ühemootorilist kaheksakohalist lennukit Pilatus PC 12. Tulevikus kavatseb firma suurendada lennukiparki kuni 40 lennukini ja lennata üle kogu Euroopa.

Euroopa Liidus on ühemootoriliste lennukitega liinilendude sõitmine lubatud vaid paar aastat ning soomlastele kuuluv Go! Aviation on valdkonna pioneer. Ettevõtte tegevjuht Jorma Kario rääkis Iltalehtile, et vajalike lubade hankimine võttis aega poolteist aastat.

Go! Aviation ei müü oma lendudele pileteid, vaid kliendid maksavad kuutasu, mis algab 2150 eurost kuus. Kuutasu suurus määrab, mitu broneeringut saab klient korraga teha. Põhimõtteliselt võib vabade kohtade olemasolul lennata kas või iga päev.

Tunamullu alustanud Go! Aviationi investorite hulka kuulub ka kunagine vormelipiloot Mika Salo. Lennufirma hankis osa stardikapitalist talgurahastusega.