Warren Buffett tegi hiiglasliku annetusega isikliku rekordi

 (28)
BERKSHIRE-BUFFETT/
Berkshire Hathaway chairman and CEO Warren Buffett before the Berkshire's annual meeting in OmahaFoto: RICK WILKING, REUTERS

Eile tegi miljardär Warren Buffett oma igasuvise annetuse, kinkides seekord ära tervelt 3,17 miljardi dollari väärtuses Berkshire'i aktsiaid, ületades sellega kõik eelnevad 11 iga-aastast annetust.

Ka eelmisel aastal oli Buffetti annetus hiiglaslik – 2,89 miljardit dollarit. Summad on kasvanud, sest tema firma Berkshire'i aktsia on alates mullusest juulist tõusnud 17 dollarit. Eile oli aktsia väärtus 170,25 dollarit.

Suurim osa annetusest läks maailma rikkaima inimese, Bill Gatesi organisatsioonile, mis tegeleb vaesuse vastase võitluse, erinevate haiguste nagu HIV, lastehalvatustõve ja malaaria leviku takistamise ja USA koolisüsteemi parandamisega.

Suur osa annetusest läksid Buffetti lähituttavate ja sugulaste heategevusorganisatsioonidele, mis jagavad vaesematele peredele ülikoolistipendiume ja toetavad vaeseid peresid.

Vaatamata sellele, et Buffetti annetus oli väärt umbes sama palju, kui president Donald Trumpi kogu varandus, ei mõjuta see investori positsiooni maailma miljardäride nimekirjas. Investori auväärne neljas koht rikkurite seas jäi püsima, sest ta väärtus kukkus 76,3 miljadilt dollarilt 73,1 miljardile dollarile.

Buffett on lubanud oma eluajal jagada 99% oma varast heategevusele. Siiani on ta viimase viie aasta jooksul annetanud ära 27,54 miljardit dollarit ja kogu oma elu jooksul 32 miljardit dollarit.

2010. aastal algatas maailma esimiljardär Bill Gates kampaania, kus kutsus teisi rikkureid üles lubama, et annetavad oma eluajal ära vähemalt poole oma varast. Praeguseks on üleskutsega liitunud 170 inimest.