Webmedia kerkis Balti IT-firmade esikolmikusse


Poole aastaga kasvas tarkvaraarendusettevõtte Webmedia Grupp käive ligi 50%.

 „Nagu enamusel IT-ettevõtetel on ka Webmedial teise poolaasta majandusnäitajad paremad ning me ületame sellel aastal kindlasti käibes 200 miljoni krooni piiri,“ ütles Webmedia Grupi juhatuse esimees Priit Alamäe. „Vaatamata Baltikumi turul valitsevale negatiivsele hoiakule suudame me tänu välisturgudelt tulevale tugevale käibekasvule ka järgmisel aastal soliidseid tulemusi näidata“.

Investeerimispanga Prime Investment koostatud edetabelisse kuuluvate IT-ettevõtete kombineeritud äritulude kasv 2008. aasta esimesel poolel oli aasta varasemaga võrreldes 21% suurem. Edetabeli esikohal on endiselt Exigen Services (IT-teenuste äritulud 14,959 miljonit eurot), teise koha säilitas Alna Group (8,978 miljonit eurot) ning parima Eestist pärit ettevõttena tuli kolme sekka Webmedia Grupp (6,532 miljonit eurot).

„Eesti IT-ettevõtete pürgimine Baltikumi parimate hulka on visa, aga järjekindel,“ lisas rahulolevalt ettevõtte tulemust Webmedia juhatuse esimees Taavi Kotka.

Webmedia Grupp on rahvusvaheline tarkvaraarendusettevõte, kus töötab üle 360 inimese ning millel on kontorid kuues riigis. Webmedia Grupp on edukalt teostanud ning teostamas projekte viieteistkümnes riigis Euroopas ja Aasias.

AS Webmedia on Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte, millel on kontorid Tallinnas, Tartus ja Narvas. Eestis umbes 250 inimesele tööandjaks olev Webmedia valiti käesoleval aastal kõige töötaja- ja peresõbralikumaks ettevõtteks.

Baltikumi IT ettevõtete edetabelit on koostatud alates 2001. aastast. Tabeli koostamise aluseks on ettevõttesiseselt arendatud IT teenustest ning efektiivsuse kasvult saadavad äritulud. Tabeli koostamisel ei ole arvestatud riistvara müüki või mujal arendatud tarkvara distributsiooni ja muud sellist tegevust.