Westerwelle: tõeline kriis on usaldusväärsuses, mitte euros

 (6)
Westerwelle: tõeline kriis on usaldusväärsuses, mitte euros
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

Saksamaa välisministri Guido Westerwelle hinnangul taandub tõeline euroala kriis turgude usalduse tagasisaamisele, mitte eurole.

"Mõned inimesed kahtlevad, kas me tuleme eurokriisist välja õigel viisil," vahendas CNN Westerwelle sõnu mõttekojas Asia Society peetud kõnes. "Meil ei ole eurokriis, meil on võlakriis, mis on muutunud usalduskriisiks. Euro on stabiilne ja number kaks reservvaluuta maailmas," lisas ta.

Et tugevdada turgude kindlustunnet euroala suhtes, on Westerwelle sõnul tähtis, et Kreeka ja teised võlakoorma all kannatavad Euroopa riigid püsiksid reformide teel, vahendas ERR.

Eelmisel nädalal küsis Kreeka peaminister Antonis Samaras kohtumise Saksa kantsleri Angela Merkeliga enda riigile hingamisruumi reformide läbiviimiseks. Euroopa Liid, Euroopa Keskpank ja Rahvusvaheline Valuutafond avalikustavad raporti Kreeka edusammudest septembris.

"Ma ei taha olla osa Kreeka materdamisest, sest see on neile tõeline väljakutse. Mul on Kreeka inimestest kahju, sest nemad ei vastuta selle eest, millega nende juhid minevikus hakkama said," sõnas Westerwelle.

Target Ärileht