YIT Ehitus ehitab Raplasse Saarioineni uue toidutehase


YIT Ehitus ja Saarioinen Eesti OÜ sõlmisid lepingu toidutehase rajamiseks Raplasse. Uue tehase ehitustööde maksumus ning YIT Ehituse poolt teostatud projekteerimistööde maksumus on 90 miljonit krooni. Saarioineni tehas valmib 2009. aasta augustis.


„Saarioineni uus toidutehase kompleks koosneb tehase-ja tehnohoonetest ning külmlaost,“ ütles AS-i YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. „Rajatava kompleksi pind on ca 7000m². Tootmishoone projekteerisime nii, et selle laiendamine oleks tulevikus võimalikult lihtne. Saarioineniga on YIT varasemaltki koostööd teinud, praegu ehitab YIT Saarioinen OY tellimusel Jyväskylas asuva lihatöötlemiskeskuse laiendust.“

AS-i YIT Ehitus juhatuse esimehe Priit Sauki sõnul on YIT Ehitusel pikaajalised kogemused sarnast tüüpi hoonete projekteerimisel ja rajamisel. „Näiteks oleme ehitanud Valga LKT AS-i tapamaja ja külmhoonete kompleksi, Tallinna Külmhoone AS-i külmlao ja büroohoone, Filee lihatööstuse, Elcoteqi tootmishooned, Saku Metalli toomiskompleksi ja Loginvest OÜ logistikakeskuse.“

Saarioinen Eesti OÜ juhatuse liikme Märt Vilbaumi sõnul on järgmise aasta suve lõpus Raplas valmiv toidutehas emaettevõtte Saarioinen OY esimene investeering väljapoole Soomet. „Seni on Eesti tarbijale pakkunud valmistoite kontserni tütarettevõte AS Meleco, mille tootmisvõimsus on piiratud ega võimalda edasist arengut, mis tagaks ostjatele uute ja kvaliteetsete toidukaupade tarne. Lisaks Eestile on plaanis Raplas valmivat toodangu turustada nii Balti riikides kui ka Põhjamaades. Saarioineni Rapla tehases saab tööd ca 120 inimest,“ märkis Vilbaum.

AS YIT Ehitus (www.yit.ee) on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille neljateistkümnes riigis (Põhjamaad, Balti riigid, Venemaa, Kesk-Euroopa)  tegutsevas tütarettevõttes töötab üle 27 000 inimese. YIT kontserni 2007. aasta käive oli 57,8 miljardit krooni, millest käive Balti riikides oli 3,5 miljardit krooni.