YIT Ehitus lõpetas Villa Benita ehitustööd Niitväljal


YIT Ehitus lõpetas 2007. aasta jaanuaris alustatud Villa Benita luksusliku eakatekodu ehitustööd Keila vallas Niitväljal ning andis hoone üle tellijale OÜle Herteros. Ehituse kogumaksumuseks kujunes 120 miljonit krooni.

„Pea üks aasta ja kaks kuud kestnud töö on vilja kandnud – Niitvälja luksuslik eakatekodu ehitustööd on lõpetatud ning hoone on valmis kliente vastu võtma,” lausus ASi YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. „Villa Benita eakatekodu projekt ja ehitus järgivad moodsa eakatekodu vajadusi ja nõudmisi, samas pakkudes väga kvaliteetset elukeskkonda. See projekt on esimene omataoline Eestis – mul on hea meel, et YIT sai ehitada seda uudse ja väga luksusliku arhitektuuri ning sisekujundusega projekti.“

Kahekorruselise hoone pindala on 5500m². Esimesel korrusel asuvad ühe- ja kahetoalised korterid ning teisel hooldushaigla.

Hoone keskel paiknevad ühiskondlikud ruumid, nt kohvik, söögisaal, raamatukogu, konverentsiruum, spordisaal, massaažiruum ja saun. Lisaks ruumid hooldajaile ja meedikutele. Hoones on ka oma köök, pesumaja, juuksur jm.

Eakatekodu tegevust hakkab juhtima OÜ Villa Benita.