Maakondades kerkisid eluasemete hinnad kolm korda kiiremini kui Eesti majandusmootoriteks peetavates Tallinnas ja Tartus. Eelmise aasta I kvartaliga võrreldes tõusid Tallinna korterite hinnad 4,1%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 4% ning ülejäänud Eestis 12%.

Võrreldes 2018. aasta IV kvartaliga tõusid korterite hinnad 1,1% ning majade hinnad 3,1%. Eelmise kvartaliga võrreldes langesid korterite hinnad Tallinnas 0,3%, kuid tõusid Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 3,8% ning ülejäänud Eestis 3%.

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2019. aasta I kvartalis võrreldes eelmise aasta I kvartaliga 5,9%. Aasta võrdluses on eluaseme hinnaindeks näidanud kasvutrendi viimased üheksa aastat. Eelmise kvartaliga võrreldes oli eluaseme hinnaindeksi muutus 1,7%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.
Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi aegrida algab 2005. aasta I kvartalist, eluaseme kapitaalremont on indeksisse lisatud alates 2007. aasta I kvartalist ja eluaseme kindlustus alates 2012. aasta I kvartalist.
Statistikatöö „Eluaseme hinnaindeks“ avaliku huvi peamine esindaja on Rahandusministeerium, kelle tellimusel Statistikaamet statistikatööde tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2019. aasta I kvartalis võrreldes 2018. aasta IV kvartaliga 3,5% ja võrreldes I kvartaliga 3,3%.