Tallinna börsiindeks kerkis täna +0,02%, Vilnius +0,08 ning Riia börsiindeks langes -0,12%.

Tallinna börsil kujunes päevaseks kauplemiskäibeks 967 000 eurot. Sellest suurema osa andsid Enefit Greeni (369 000 eurot), LHV Groupi (179 000) ja Tallinna Kaubamaja Grupi aktsiad 125 000 euroga.

Rekordilisest 325 miljoni eurosest laenust andis täna teada Enefit Green. Kasutusse läheb see Sopi-Tootsi, Kelme I ja Tolpanvaara tuuleparkide ehitamiseks Eestis, Leedus ja Soomes ning Purtse päikesepargi rajamiseks Eestis. Ettevõtte laenukoormus tõuseb sellega üle poole miljardi euro. Loe pikemalt siit. Aktsia lõpetas kauplemispäeva 0,18% langusega.

Tõusjaid oli Tallinna börsil täna 15, langejaid 12 ning eilsele sulgemistasemele jäid 6 väärtpaberit.

Häid uudiseid tuli täna inflatsioonirindelt, mis on taandumas nii Eestis kui laiemalt Euroopas. Euroala inflatsioon oli detsembris Eurostati esialgsetel hinnangutel aastases võrdluses 9,2%, mis on oodatust väiksem näitaja. Eesti inflatsioon oli Statistikaameti andmetel detsembris 17,6%. Loe pikemalt siit.

Euroopa ja USA nõrgalt plusspoolel

Euroopa börsid on täna kaubelnud valdavalt plusspoolel. Üleeuroopaline Stoxx 600 aktsiaindeks on tõusnud 0,5%, Saksamaa DAX 0,2% ning Skandinaavia aktsiaid koondav OMX Nordic 40 on kerkinud 0,3%.

USAs rõõmustasid kauplejad Bloombergi sõnul tunnipalga kasvu aeglustumise üle, mis võib lõpuks sillutada teed Föderaalreservile intressimäärade tõstmise aeglustamiseks. Dow Jones on kerkinud 0,7%, Nasdaqi koondindeks 0,15% ning S&P 500 0,5%.

S&P ettevõtete seast on enim kerkinud energiasektor, igapäevaste tarbekaupade sektor ning materjalisektor. Enim on langenud seevastu mitte-esmaste tarbekaupade sektor ning kommunikatsiooniteenuste sektor.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid