Kuid esmalt vaatame otsa mis toimus Baltimaades. Seekord tõusis ainult Vilniuse indeks, Tallinn jäi neutraalseks ehk nulli ja Riia indeks langes -0,14%.

Üksikaktsiate vaates oli põhinimekiri täna pigem roheline, kolm suurimat tõusjat olid Novaturas, PRFoods ja Rokiškio sūris. Nad kerkisid vastavalt 6,06%, 2,84% ja 2,05%. Üle ühe protsendi langes täna ainult SAF Tehnika, kaotades 1,44%. Teised kaks suurimat kukkujat olid DelfinGroupe -0,92% ja Ekspress Grupp -0,6%.

Põhinimekirjas tuli tänase tähtsaima uudisega välja Hansamatrix. Nimelt soovib BaltCap Läti keskpangale esitatud prospekti alusel omandada Läti elektroonikasüsteemide ja -komponentide tootjas vähemalt 75-protsendilise osaluse 8,50 eurose aktsiahinnaga. Tänasest börsihinnast on pakkumine 12,13% kõrgem. Pikemalt saab ülevõtupakkumiset lugeda siit!

Euroopa ja USA astuvad sama takti

USA peamised aktsiaindeksid avanesid täna punases, kuna kardetakse, et inflatsiooni kiirenemine USA majanduse tugevnemise taustal võib sundida keskpanka hoidma rahapoliitikat jäigana veel terve aasta.

Dow Jones Industrial Average langes avamisel -0,06%, S&P 500 avanes -0,32% madalamal, samas kui Nasdaq Composite langes -0,66%.

Euroopa Stoxx 600 ja DAX on sulgemise eel samuti punases. Viimasele kauplemistunnile läheb Stoxx 600 vastu -0,35% madalamal ja DAX 0,54%.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid