Omniva omandas Parcelsea nutipostkastide võrgustiku Eestis ning Baltikumi teenindusõigused. Nutipostkast on era- ja ärikliendi isiklik postkast, kuhu saab jätta nii suuremaid kui väikseimaid pakke ning ka teele saata. Omniva hakkab nutipostkastide renditeenust pakkuma alates juulist. Seni toiminud avatud võrguteenus jätkub ehk nutipostkasti saavad teenindada kõik Eestis tegutsevad kullerettevõtted.

Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul investeeritakse pakivaldkonna tulevikutrende silmas pidades ja pikas perspektiivis on soov nutipostikasti teenust pakkuda üle Eesti, s.h haja-asustusega maapiirkondades. „Paki- ja postiteenus muutub üha personaalsemaks ja mida mitmekülgsemalt ning kodu lähedasemalt me saame teenust osutada, seda parem. Näeme, et tulevikus saab igaüks oma kodu juures või naabriga kahasse kasutada nutipostkasti, kuhu on võimalik tellida nii esmatarbe- kui ka muid tooteid,“ ütles Mart Mägi pressiteates.

Koostöö Parcelseaga jätkub, sest plaanis on nutipostkaste edasi arendada. „Omniva on Eestis turuliider pakkide kojukandes ja seetõttu omab laiapõhjalist ülevaadet, millised on kliendi ootused viimase miili teenustele. Koos saame kasvatada nutipostkastide võrgustikku kiiremini ning arendada välja uusi, innovaatilisi tooteid ja teenuseid,“ sõnas Parcelsea OÜ juhatuse liige Andres Sampka.

„Meie tänaste klientide jaoks teenuse kasutamises midagi olulist ei muutu. Alates juulist võtab uusi klienditellimusi vastu Omniva. Parcelsea aga jätkab pesuteenuse pakkumist ja tulevikus ka teiste lisandväärtusteenuste pakkumist nutipostkasti omanikele,“ lisas Sampka.

Omniva äriarenduse juht Mait Mikker lisas, et kliendid saavad edaspidi Omniva teenust kasutada paki kodusesse nutipostkasti tellida pakiautomaadi hinnaga. „Kuna nõudlus on tänasel päeval väga suur, siis saavad huvilised hetkel esitada eeltellimusi nutipostkastidele. Uued nutipostkastid peaksid jõudma tellijateni juuni keskpaigas,“ märkis Mikker.

Parcelsea on Eesti idufirma, mis arendab ning toodab nutipostkaste ning sellega seotud mugavusteenuste platvormi. Firma asutati 2021. aastal endiste Cleveroni võtmetöötajate Andres Sampka, Tanel Rauni ning Indrek Jürgensoni poolt. Sealjuures ostis Parcelsea ise alles hiljuti, märtsi lõpus Cleveroni erapakiautomaatide võrgustiku.

Ettevõtte investorite seas on palju tuntud investoreid: näiteks on nende seas Taavi Kotka, Herty Tammo, Kristi Saare, Triin Hertmann, Paavo Siimann, Erki Lipre, Kristjan Liivamägi, Kristjan Vilosius, Taavi Ilves, Gert Jostov, Taavi Tamkivi, Tanel Padar, Taavi Madiberk, Alvar Lumberg, Kaido Jõeleht, Eerik Oja. Lisaks on firmasse investeerinud riskikapitalifirmad Superangel ja Specialist VC.