Tallinna börsiindeks näitas täna suurimat tõusu (+0,11%), talle järgnes Vilniuse börs (+0,02%). Riia börs näitas hoopis langust (-0,34%).

Suurim langeja kogu Balti börsil on täna Enefit Green aktsia (-3,83%). Tegemist on ka suurima käibega väärtpaberiga (506 485 eurot). Käibe poolest järgneb LHV Group (195 982 eurot). Enefiti languse põhjus on tõenäoliselt suuresti seotud dividendi ex-päevaga. Alates 7. juunist ei ole aktsiaid omandanud isik õigustatud saama dividende 2022. majandusaasta eest.

Mis veel toimus?

  • Hiina eksport langes mais pärast viimatist veebruari langust, lisades muret selle üle, et maailma suuruselt teise majanduse kasv võib aeglustuda. Loe lähemalt.

  • Kuigi paljud Eesti inimesed peavad praegu toime tulema kõrgete laenumaksetega, on üldisel intressitõusul ka positiivne külg – säästjad teenivad oma hoiustelt korralikku tulu. Coop Panga finantsjuht Paavo Truu vastab viiele küsimusele ja annab nõu, kuidas praeguses turuolukorras oma raha kõige targemalt teenima panna. Loe lähemalt.

Ühendkuningriigi kõrge inflatsioon

Suurbritannia majanduskoostöö- ja arenguorganisatsiooni andmetel kogeb Ühendkuningriik kõigist arenenud riikidest kõige suuremat inflatsiooni.

Suurbritannia selle aasta koguinflatsiooniks peaks sel aastal kujunema 6,9%, mis on kõrgem OECD 2023. aasta välja pakutud keskmisest 6,6%.

Ühendkuningriik peaks sel aastal teatama koguinflatsiooniks 6,9%, mis on kõrgem kui OECD 2023. aasta keskmine 6,6%. Viimases OECD majandusväljavaates analüüsitud riikidest on oodata ainult, et Argentina ja Türgi koguinflatsiooni näitajast kõrgem. Sanktsioonide all oleva Venemaale prognoositakse 2023. aastal inflatsiooniks veidi alla 5,4%.

USA ja Euroopa börs

Euroopa börsil näitab suurimat tõusu Hispaania börsi peamine indeks IBEX 35 (kirjutamise hetkel +0,71%). Samas Stoxx 600 on tõus on olnud sisuliselt olematu (+0,01%)

USA börsilt näitab aga nafta hea minekut (+0,85%). Tõusuga hiilgavad ka nn hirmuindeks VIX (+0.57%), Nasdaq (+0,41) ja S&P 500 (+0,2

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid