„Me ei kavatse sõlmida Venemaa valitsusega tehingut, mis kuidagi õigustab nendepoolset äri ülevõtmist,“ ütles Jacob Aarup-Andersen ajakirjanikele.

„Ei ole mingit võimalust mööda minna asjaolust, et nad on meie äri Venemaal varastanud ja me ei kavatse aidata neil seda seaduslikuks muuta,“ ütles Andersen.

Õlletootja ütles oktoobri alguses, et on Venemaa tütarettevõtte väärtuse täielikult maha kirjutanud ning ei nähta „võimalust leida läbirääkimiste teel lahendust Venemaalt lahkumiseks“.

Juulis avaldas Venemaa valitsus presidendi dekreedi, millega anti Baltika tehased Venemaa kontrolli alla. Kuu aega varem teatas Carlsberg, et on sealsetele varadele ostja leidnud. Allikate sõnul oli võimalikuks ostjaks Arnest, Venemaa juhtiv metallpakendite ja aerosoolide tootja. Peale Baltika ülevõtmist sai Baltika direktoriks Vladimir Putini lähedane sõber Taimuraz Bolloev, kirjutab Financial Times.

Varasemalt hoiatas Carlsberg, et peab Baltika müügi tõttu maha kirjutama 1,4 miljardit dollarit.

Carlsberg ostis esimese osaluse Vene õlletootjas 2000. aastal.

Pole selge, miks Carlsbergi äri võeti Venemaa poolt üle, kuid nende suurimal konkurendil, Hollandi tootjal Heineken, lubati Venemaa varad müüa 300 miljoni eurose kahjumiga Arnestile.

Carlsbergi aktsia on Taani börsil alates 2023. aasta algusest langenud ligi 11%.