“Linn sai osaluse tivolis 99 aastaks hoonestusõiguse andmise kaudu. Igal aastal on tivoli stabiilselt raha söönud ja hetkel on tekkinud kartus, kas tivoli üldse enam kaua tegutseb,” ütles Tallinna konsernipoliitika direktor Charlie Viikberg Eesti Päevaleht Online’ile.

Linn otsustas 34 protsenti tivoli aktsiakapitalist ehk 7500 aktsiat müüa suulisel enampakkumisel alghinnaga 300 000 krooni. Aktsiaseltsi majandusseis on aasta-aastalt halvenenud ning põhitegevuslik kahjum iga aastaga suurenenud, märgib linnavalitsus müügiotsuse seletuskirjas.

Tänavu oli Rocca al Mare tivoli esmakordselt avatud ka sügis-talvel, viimati võis mänguautodega kihutamas käia novembri lõpus. “See oli selline eksprompt mõte, et paneme kõik suure telgi alla kokku, aga torm lõhkus meie suure telgi ära. Muidugi üritasime teise mänguhalli ja vormelihalli lahti hoida, sest tahtsime ise veenduda, kuidas külastajaid on,” rääkis anonüümsust palunud tivoli töötaja.

Tivolitöötaja hinnangul oli reklaami talveprojektile piisavalt, sest kuponge jagati lasteaedadesse ja koolidesse ning kuulutused ilmusid ka ajalehtedes. “Inimesi käis üsna vähe. Päris tivoli sulgemisest ei ole küll midagi räägitud, seda otsustab ikka juhtkond,” sõnas töötaja.

Praegu on tivoli ruumes avatud jõulukontor, kust firmad saavad oma töötajatele või töötajate lastele tellida kommipakke ja valida mänguasju.

AS Rocca-al-Mare Tivoli registreeriti äriregistris 16. jaanuaril 1998. Aktsiaseltsi aktsiakapital 22 miljonit krooni on jaotatud 22 000 nimeliseks lihtaktsiaks nimiväärtusega 1000 krooni. Tallinna linnale kuulub 7500 aktsiat.

Tänavu 30. juuni seisuga oli aktsiaseltsil lühiajalisi kohustusi finantseerimisasutuste ees 6,2 miljonit krooni ja pikaajalisi 22,32 miljonit krooni.

Audiitorfirma Rimess MRI hinnangul on Tallinna linnale kuuluva 7500 AS Rocca-al-Mare Tivoli aktsia väärtus 0 krooni, kuna ettevõte ei ole tegutsemisperioodi jooksul suutnud genereerida tegevuskasumit ja kahtluse all on ettevõtte elujõulisus.

Ettevõtlusameti kontsernipoliitika teenistuse järelpärimisele potensiaalse ostuhuvi kohta vastas septembris siiski OÜ Kadaka Ettevõtted, mis oli nõus ostma linnale kuuluvad aktsiad 300 000 krooni eest. “Tivolil on kümme erinevat aktsionäri, loodame, et keegi soovib endale kontrollosalust. Ükskõik kes see aga on, peab ta arvestama Ühispanga ja Ühisliisinguga, mis on andnud aktsiaseltsile 38 miljonit krooni laenu,” ütles Viikberg.

Viikbergi sõnul on tivoli viimane raskustes ettevõte, kus Tallinn osaluse müüb. “Headest ettevõtetest läheb veel müüki AS Signaal. Ülejäänud on kõik sellised, mida linn tahab hoida,” ütles 31. jaanuaril linnaametist taandub Viikberg.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid